Szeretnél könnyen, légiesen mozogni?
Ha te is arra vágysz, hogy a mozgás ne legyen fájdalmas, könnyen, olajozottan ugorj ki az ágyból reggelente, érdemes elolvasni az alábbi néhány gondolatot a fasciáról.
Szánj magadra időt, mozogj rendszeresen!
A mozgásszegény életmód komoly egészségügyi kockázattal jár, ronthatja életminőségünket. Rendszeres testmozgással, ami felnőttek esetében nagyjából heti 3 óra, tehetsz saját egészséged megőrzése érdekében. Szánj magadra időt!
Ősszel is egyensúlyban – mit tanácsol az ájurvéda
Az ájurvéda ősi védikus bölcsesség, melynek egyik alapelve, hogy az egyén és a környezet között szoros kapcsolat van. Az évszakok változása és az időjárási körülmények erősen hatnak ránk, ezért érdemes néhány tanácsot figyelembe venni.
Miért fontos odafigyelni a légzésünkre?
A helyes légzésnek számos pozitív fiziológiai hatása van. A légzés tudatosabbá tételének első lépése, hogy a felszínes mellkasi légzésből mélyítsük a légzést és rekeszizomlégzésre (mély hasi légzésre) térjünk át.
A jógával a tökéletesség felé
A Patañjali nevével fémjelzett aṣṭāṅga-yoga egy olyan nyolc lépcsőből álló rendszer, mely lépésről-lépésre vezet végig bennünket a jóga alapelvein, fejlődési szintjein. Egy jól összefoglalt, áttekinthető rendszer, melynek a többi tradicionális jógairányzathoz hasonlóan a végső célja az önvaló megismerése, a transzcendens elérése.
A meditáció hatása
Rendszeres meditációval fejlesztjük, erősítjük tudatunkat, ezáltal pedig könnyebben vesszük az életünkben elénk gördülő akadályokat.
Pancsakarma
A pancsakarma szanszkrit kifejezés, amiben a pancsa ötöt, míg a karma, tettet, cselekedetet jelent. A pancsakarma tehát öt olyan eljárás, melyek segítik a testünkben felhalmozott mérgező salakanyagok eltávolítását.